Radio Białystok | Wiadomości | Fundacja im. Ronalda McDonalda podarowała UDSK łóżka dla rodziców małych pacjentów
Dzięki pomocy różnych organizacji Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku co jakiś czas wzbogaca się o nowy sprzęt. Tym razem trafiły do niego łóżka dla rodziców małych pacjentów. Podarowała je Fundacja im. Ronalda McDonalda.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny współpracuje z fundacją od kilku lat. Jak mówi jej przedstawicielka Jolanta Dąbrowska, wcześniej placówka dostała 10 leżanek dla rodziców, które już się zniszczyły. Dlatego teraz fundacja podarowała nowe materace do nich i dodatkowo jeszcze pięć łóżek. Nocą służą do spania, a w dzień jako fotel.
Do UDSK już wcześniej trafiały podobne łóżka, nie tylko od Fundacji Ronalda McDonalda, ale też od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi dyrektor szpitala profesor Anna Wasilewska. Dodaje, że z podobnych rozkładanych foteli korzysta dziennie nawet 250 osób.
Szpital dziecięcy działa w Białymstoku od ponad 30 lat, podlega białostockiemu Uniwersytetowi Medycznemu.
Od sierpnia ubiegłego roku trwa w nim generalny remont. Ma zakończyć się za rok.
1,2 mln zł z budżetu województwa przeznaczył samorząd na dofinansowanie trwającego remontu w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. To jedyny wysokospecjalistyczny szpital dziecięcy w regionie. Pieniądze będą przeznaczone na wymianę okien i drzwi w szpitalu.
Spotkanie zorganizowano z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Były prezenty, tańce, malowanie twarzy, nauka tańca i śpiewu. Dzieci mogły też się pobawić ze znanymi postaciami z bajek.
Mural z misiem doktorem i zwierzątkami pacjentami wita najmłodszych, którzy przyjeżdżają do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Malowidło zastąpiło słoneczko na głównej ścianie budynku, niedaleko wejścia.
Nie ma już "słoneczka" na frontowej ścianie Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. W jego miejsce powstaje nowy mural przedstawiający chore zwierzątka i misia w roli lekarza, który się nimi opiekuje.
W placówkach w całym kraju jest już około 50 onkologicznych małych pacjentów. Ogólnopolską akcję opieki nad Ukraińcami koordynuje Centralny Szpital Kliniczny w Łodzi. Przyłączyły się do niej wszystkie kliniki onkologii dziecięcej i kilka fundacji.
Pierwsi pacjenci z ogarniętej wojną Ukrainy dotrą do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Jak mówi dyrektor szpitala prof. Anna Wasilewska, będą to dzieci chore onkologicznie.