Kanał Augustowski - jeden z najpiękniejszych dziś w Polsce wodnych szlaków turystycznych - kończy 200 lat. Z okazji jubileuszu, wspólnie ze stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Kanał Augustowski”, przygotowaliśmy cykl krótkich audycji opowiadających o historii budowy kanału, jego projektancie i budowniczym Ignacym Prądzyńskim oraz o przyrodniczych, historycznych,...
ŚRODA 13:10 i 18:10
"Czas na bieganie" to audycja, w której pytamy ekspertów jak zacząć biegać? Czy wystarczy wstać z fotela i pobiec, czy może jednak trzeba się do tego odpowiednio przygotować? Czy biegać mogą już nawet dzieci? O to, co daje bieganie pytamy też tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez kilku przebiegniętych kilometrów.
Profesor Simona Kossak (1943-2007) - biolog, naukowiec, działaczka ochrony przyrody i popularyzatorka wiedzy o Puszczy Białowieskiej. Jej gawędy "Dlaczego w trawie piszczy" popularyzujące wiedzę przyrodniczą zawsze miały stałych i wiernych słuchaczy w Polskim Radiu Białystok. Objaśniają, malują i pokazują barwny świat przyrody, uczą patrzeć, czuć i rozumieć...
Ekologia ma wpływ na nasze życie i zdrowie. Czasem trudno jest pogodzić nasze potrzeby z prawami natury, ale trzeba próbować. O tym m.in. rozmawiamy w programie Ekosfera. To także miejsce dla miłośników roślin i zwierząt, bo także one są częścią natury.
Ciekawość, to pierwszy stopień do... #eksperymentu. Wystarczy dobre pytanie, żeby Kamil Kalicki i Andrzej Ryczkowski wyruszyli z mikrofonami w region w poszukiwaniu nie zawsze oczywistych odpowiedzi. Czasem testują hipotezy na sobie, czasem pomagają im słuchacze i specjaliści.
Fakty i ciekawostki, trochę historii, ale też konkursy dla naszych Słuchaczy przygotowaliśmy z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy na naszej antenie.
Gdybyśmy jak w lustrze przejrzeli się w świecie zwierząt, podopiecznych białostockiego Akcentu Zoo, to czego dowiedzielibyśmy się o sobie, o naszych czasach?
Kto decyduje o emisji i wyglądzie monet i banknotów? Kiedy pojawiły się pierwsze polskie banknoty? M.in. o tym w audycji "Historia złotego" w Polskim Radiu Białystok. Będą też konkursy z wyjątkowymi nagrodami.
"Kryminalne zagadki Podlasia" to cykl audycji dotyczących tajemniczych przestępstw, do których dochodziło w woj. podlaskim. Nasz dziennikarz Grzegorz Pilat i prywatny detektyw, a także autor książek kryminalnych Marcin Silwanow opierają się wyłącznie na faktach, m.in. na aktach sądowych czy doniesieniach medialnych.
PIĄTEK 18:10 i 23:10
Wszystkich zabieganych chcemy inspirować do zatrzymania się na minutę albo dwie i spojrzenia na to, co robimy ze sobą i swoim życiem. Będzie o zdrowiu, urodzie, ziołach, naturze, gimnastyce, spacerach, biegach, wyprawach rowerowych, ale też o psychologii życia i uważności.
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU: 8:20 i 11:20
"Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać" - to kontynuacja kampanii społecznej Polskiego Radia Białystok i podlaskiej Policji. W każdy czwartek prezentujemy historie opowiedziane przez mieszkańców województwa podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów. Te historię zdarzyły się naprawdę - ludzkie tragedie, utrata oszczędności, często zbieranych przez całe...
CZWARTEK 15:20 I 23:10
Poranną niepogodę rozładowujemy uśmiechem, a stojącym w korku wysyłamy dobre dźwięki. Pierwsi docieramy z najważniejszymi informacjami z regionu. Lubimy patrzeć na świat i komentować to, co się dzieje dookoła. Śledzimy czas, kalendarz, zjawiska. Budzimy skutecznie każdy Nowy Dzień.
PONIEDZIAŁEK - SOBOTA 5:00 - 9:00
W sobotę, 29 lipca, przeddzień Pływania na Byle Czym jesteśmy w Augustowie - wakacyjnej stolicy Polski, a już na pewno Podlaskiego
Magazyn o siatkówce przygotowany przez dziennikarzy Polskiego Radia Białystok
NIEDZIELA 19.45
Codziennie od 14:00 do 17:00 w Polskim Radiu Białystok trzymamy rękę na regionalnej kierownicy: mówimy o najważniejszych wydarzeniach w regionie, monitorujemy podlaskie drogi, do studia zapraszamy bohaterów dnia i rozmawiamy ze słuchaczami o wszystkim, co ich dotyczy.
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK 14:00 - 17:00
„Nic wielkiego na świecie nie zostało osiągnięte bez pasji” - George Hegel
Nowy cykl, w którym poprzez pasje pokazujemy niezwykłe postaci ze świata filmu, sztuki, literatury, teatru, muzyki, życia społecznego czy sportu. Ludzie, którzy zapisują się w regionalnej historii, a czasem w wielkich kalendarzach. Tworzą nie z zawodowej konieczności, lecz wewnętrznej...
W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich setki milionów złotych zostało skierowanych na wsparcie inicjatyw na terenie województwa podlaskiego.
Zrodzone z potrzeby, by było sprawniej, bezpieczniej, wydajniej, taniej, lepiej. O wynalazkach, eksperymentach i badaniach naukowych w naszym regionie.
Podlaskie to jedno z najpiękniejszych województw. Mamy cztery parki narodowe i kilka krajobrazowych. Wszystkie są NAJ: największy Biebrzański, najmniejszy Narwiański, najstarszy Białowieski i najpiękniejszy Wigierski.
W województwie podlaskim kuchnia polska miesza się między innymi z litewską, białoruską, ukraińską i tatarską. Takiego bogactwa potraw nie ma chyba w żadnym zakątku Polski.
PIĄTEK 12:40
NIEDZIELA 13:40 (powt.)
Od 29 czerwca codziennie od poniedziałku do piątku nasi reporterzy opowiedzą o wybranych miejscach i ich atrakcjach.
Audycja, w której poruszamy tematy ważne społecznie. Niezależnie od tego, jak duża jest to społeczność. Tematy mogą dotykać spraw dotyczących wsi, małych miast czy też stolicy naszego regionu, czyli Białegostoku.
Wielcy polscy ekonomiści to cykl 3 audycji, których bohaterami są Ferdynand Zweig, Adam Krzyżanowski i Adam Heidel. Z audycjami związane są konkursy, w których wygrać można srebrne monety o nominale 10 zł z wizerunkami bohaterów audycji. Monety wydane przez Narodowy Bank Polski z serii „Wielcy polscy ekonomiści”. Słuchaj Radia Białystok i wygrywaj.
Cykl audycji o regionalnych potrawach na Wigilię, przygotowany wspólnie z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego w ramach „Promocji przetwórstwa oraz produktów lokalnych i regionalnych w województwie podlaskim”.
Kredyty, hipoteki, inflacja, stopy procentowe - czym dokładnie są i jaki mają wpływ na stan naszego konta? Te i wiele innych kwestii ze świata ekonomii, gospodarki i finansów osobistych wyjaśniamy w audycji Wokół Portfela. Podpowiadamy też jak gospodarować domowym budżetem i dbać o swoje oszczędności.
PON. - PT. 8:40 i 14:20
Autokarem, pociągiem, a może samolotem? Z kartą czy gotówką? Z dowodem osobistym czy paszportem? Przemierzamy świat z Polskim Radiem Białystok.
"Zimowe ćwierki i świergoty. Dokarmiaj ptaki z leśnikami" to cykl pięciu audycji poświęconych dokarmianiu ptaków zimą. Audycje powstały we współpracy z Nadleśnictwami Browsk, Supraśl, Czarna Białostocka, Gołdap oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku.