Radio Białystok | Wiadomości | Dzień bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy - w Białymstoku dyskutowano o zagrożeniach w miejscu zatrudnienia
O bezpieczeństwie w pracy trzeba wciąż przypominać - podkreślają inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy i pracodawcy.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Z okazji Dnia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy w Białymstoku spotkali się przedstawiciele firm, związków zawodowych i Państwowej Inspekcji Pracy. Dyskutowali oni o zagrożeniach i skutecznych działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w miejscu zatrudnienia.
Jak podkreśla szef podlaskiej Solidarności Józef Mozolewski wszyscy - pracownicy, pracodawcy, związki zawodowe - muszą pamiętać o tym jak bezpiecznie pracować.
Pracodawca odpowiada za wyszkolenie pracownika, tak by ten pracował bezpiecznie
Waldemar Lenkiewicz z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku dodaje, że pracodawca nie ma prawa tłumaczyć, że wypadek to wina pracownika, bo wykonał zadanie w sposób niewłaściwy. - Zatrudniający ma tak przygotować pracownika, że pomimo braku obecności przełożonych ta praca będzie wykonywana w sposób bezpieczny - tłumaczy Waldemar Lenkiewicz.
2100 wypadków w pracy w 2016 r.
W 2016 roku w województwie podlaskim doszło do ponad 2100 wypadków w pracy w których zginęło 10 osób. W całym kraju odnotowano blisko 88 tysięcy zdarzeń. W trakcie seminarium przedstawiciele sześciu białostockich firm odebrali nagrody Prezydenta Polski "Pracodawca przyjazny pracownikom".
Mateusz Pietraszko reprezentujący Zespół Szkół w Bielsku Podlaskim zwyciężył w XXI edycji wojewódzkiego konkursu "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym". Jego finał odbył się w Krzyżewie.
"Zawód pracownika socjalnego to misja, służba drugiemu człowiekowi, często trudna, często niesatysfakcjonująca, ale dzięki Wam możliwa."
140 osób z Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce będzie uczestniczyć w projekcie aktywizacji zawodowej.