Radio Białystok | Magazyny | Podlaskie charaktery | Maciej Makuszewski - były piłkarz Jagiellonii i reprezentacji Polski, obecnie dyrektor sportowy Wigier Suwałki [wideo]
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Maciej Makuszewski pochodzi ze Szczuczyna, ale bardzo wcześnie opuścił rodzinny dom, żeby rozwijać talent piłkarski.
Karierę zaczynał w SMS Łódź, a potem grał m.in. w Wigrach Suwałki, Jagiellonii Białystok, Lechii Gdańsk i Lechu Poznań. W swoim CV ma też występy w klubach z Rosji, Portugalii i Islandii. W 2017 roku zagrał w pięciu meczach reprezentacji Polski. Dziś znowu jest zawodnikiem i jednocześnie dyrektorem sportowym w Wigrach.
O piłkarskich podróżach, pieniądzach i współpracy z menadżerami opowiedział Jerzemu Kułakowskiemu.
Mateusz Tymura - urodzony pod Zamościem, ale z wyboru mieszkaniec Borek w gminie Gródek. Prezes Fundacji Teatr Latarnia, aktor, lalkarz, reżyser, instruktor teatralny, społecznik, muzyk i jak sobie o sam mówi twórca i wędrowiec.
Anna Mielniczuk na co dzień pracuje w warszawskim Instytucie Goethego, jest specjalistką w dziedzinie germanistyki, ale od wielu lat prowadzi też blog "Białystok według Ani", gdzie prezentuje Podlasie, a zwłaszcza rodzinny Białystok.
Kamil Szeremeta - bokser, były mistrz Europy w wadze średniej, pretendent do tytułu mistrza świata. Z Kamilem Szeremetą rozmawiał Adam Janczewski.
Paweł Buszko - korespondent Polskiego Radia do spraw Ukrainy, reporter, znawca spraw Wschodu, problemów białoruskich, ukraińskich i prawosławia, z wykształcenia socjolog. Pochodzi z Hajnówki, jest synem znanego w regionie Mikołaja Buszki - pomysłodawcy i organizatora Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej Hajnówka.
Jest trzykrotną mistrzynią paralimpijską, multirekordzistką i multimedalistką największych światowych imprez sportowych. Specjalizuje się w pływaniu, a swoją karierę rozpoczynała i kontynuuje w rodzinnymi mieście, czyli w Suwałkach. Dlaczego Joanna Mendak nie wyobraża sobie życia i trenowania w innym miejscu niż Suwałki? M.in. o tym opowiada w ósmym odcinku nowej serii...
Rafał Czuper - multimedalista igrzysk paraolimpijskich, zawodnik Startu Białystok, pochodzący z Raczek, mistrz tenisa stołowego na wózkach. - Wypadek, który spowodował złamanie kręgosłupa, całkowicie zmienił moje życie. Podczas rehabilitacji zdecydowałem się zająć tenisem na wózkach - opowiada Marcinowi Mazewskiemu.
Praktycznie codziennie spotykają się z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jest w grupie dziennikarzy, którzy stale mu towarzyszą podczas pracy w Białym Domu i podróżach. A także przewodniczy White House Foreign Press Group. Marek Walkuski, dziennikarz Polskiego Radia od 2002 roku jest korespondentem w Waszyngtonie.
Gościem Polskiego Radia Białystok jest Dawid Groth - chirurg plastyczny, który studiował medycynę w Białymstoku. Kształcił się między innymi w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech. Miał propozycje pracy za granicą i mógł rozwijać się tam zawodowo. Wrócił do Białegostoku.
Patryk Ołdziejewski - aktor, muzyk, performer, artysta otwarty na każdą współpracę i pełen życzliwości do wszelakich artystycznych projektów. Co prawda urodził się w Trzebnicy, po przekątnej od Podlasia, ale od dwunastu lat z powodzeniem realizuje się w Białymstoku.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska