Radio Białystok | Gość | Adrian Siemieniec [wideo] - trener Jagiellonii Białystok

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok

16.06.2024, 18:46, akt. 17.06.2024, 10:49

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska
Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z Adrianem Siemieńcem rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Piłkarscy kibice koncentrują się na Mistrzostwach Europy w Niemczech, ale w nadchodzącym tygodniu przygotowania do nowego, bardzo ciekawego i trudnego sezonu rozpocznie Jagiellonia Białystok. Drużyna Adriana Siemieńca będzie walczyć o punkty w ekstraklasie i w eliminacjach Ligi Mistrzów. Swego rywala pozna w najbliższą środę (19.06). Z trenerem Jagi Adrianem Siemieńcem rozmawia Jerzy Kułakowski. 



Jerzy Kułakowski: Moim gościem jest trener Jagiellonii Białystoku Adrian Siemieniec. Dawno nic o trenerze nie słyszeliśmy. Po gali w Warszawie, tej podsumowującej sezon w Ekstraklasie, trener wyjechał na urlop. Nie będę pytał o szczegóły, to są sprawy prywatne, natomiast chcę zapytać, czy udało się, i na jak długo, zapomnieć o piłce nożnej w czasie urlopu? 



Adrian Siemieniec: Na pewno w tym zawodzie nie jest to takie proste całkowicie się wyłączyć, jeszcze na takim stanowisku i po takim sezonie. Muszę przyznać, że ten pierwszy tydzień był intensywny, bo emocje trzymały i było też dużo komunikacji z ludźmi, ale już byliśmy na urlopie, więc starałem się ten czas tak organizować, żeby za dużo w tej pracy nie siedzieć. Potem faktycznie, chociaż może nie do końca, bo cały czas byłem w kontakcie czy z dyrektorem, czy z prezesem, bo musimy pewne rzeczy zorganizować. Tak całkowicie wyłączyć się nie da, ale muszę przyznać, że był to bardzo aktywny czas. Może fizycznie nie tak bardzo odpocząłem, ale psychicznie na pewno. 



Trenerze, nie da się uciec od tematu Euro w Niemczech. Porażka Polaków z Holendrami 1:2. Nie chcę oczywiście, żeby pan tutaj analizował to spotkanie, bo audycji by nam nie starczyło, natomiast co pan poczuł krótko po końcowym gwizdku w tym meczu?



Poczułem coś takiego, nie chcę powiedzieć dumę, bo wydaje mi się, że to jest takie słowo bardzo górnolotne i też nie jestem bezpośrednio zaangażowany w projekt, jestem bardziej kibicem reprezentacji dzisiaj, po prostu Polakiem, patriotą, który ogląda występy na wielkiej imprezie, ale na pewno dobrze się to oglądało. 

Oczywiście celem sportu zawsze jest zwycięstwo i od tego nie można uciec. Pewnie nikt nie jest dzisiaj zadowolony z tego, że jest porażka, aczkolwiek widziałem w tym zespole odwagę, widziałem w tym zespole pasję, widziałem w tym zespole chęć dążenia do zwycięstwa i to są wartości, które ja bardzo sobie cenię. Cieszę się, że najważniejsza drużyna w kraju te wartości też prezentuje, bo to też jest bardzo ważne, szczególnie dla młodych piłkarzy w kontekście rozwoju polskiej piłki.



55 minut Tarasa Romanczuka, kapitana Jagiellonii Białystok, wyjściowy skład. Bardzo dobre komentarze i opinie po grze naszego zawodnika. Pan miał z nim kontakt po meczu? Rozmawialiście? 



Wymieniliśmy się krótko wiadomościami, ale ja już nie wiem, co mam Tarasowi pisać, bo już mi brakuje pochwał, gratulacji, komplementów dla tego, czego dokonał w tym sezonie i w którym jest dzisiaj miejscu. Wiem, jak to wyglądało wcześniej, wiem, na jakim był etapie. Dzisiaj czuję jego spełnienie, czuję jego szczęście, czuję jego spokój, pewność siebie. 

Niesamowite jest to, że on w takim meczu, w takim turnieju, ta jego mowa ciała, to jak wygląda w tunelu, to jak wygląda na boisku, zachowuje się, jakby miał zagranych ze 150 meczów w reprezentacji, był jej opoką przez kilka czy kilkanaście dobrych lat. Cieszę się bardzo, że się realizuje, że spełnia marzenia. Oczywiście robi nam też problem, bo wróci po turnieju - kiedy wszyscy odpoczywali, to on trenował. Chciałbym, żeby każdy trener miał takie problemy, jak ja teraz. 



Postawa Tarasa to może być też bardzo dobry przykład i bardzo pozytywna rzecz w kontekście pana drużyny - Jagiellonii Białystok i w kontekście eliminacji Ligi Mistrzów. Oto wychodzi Taras na Holandię, umówmy się - jedną z najsilniejszych drużyn na świecie. Dlaczego Jagiellonia z takim samym nastawieniem nie miałaby wyjść na dowolnego rywala w Lidze Mistrzów? Notabene za dwa dni poznamy przeciwnika w drugiej rundzie eliminacji. Ma pan jakieś preferencje? Może geograficzne, bo trudno trafić w konkretną drużynę.



Myślę, że geograficznie to można mieć preferencje w kontekście urlopu. Oczywiście są kierunki, które łatwiej jest logistycznie zorganizować. Gdzieś się leci dłużej, gdzieś się leci krócej, są kierunki bardziej egzotyczne, mniej egzotyczne, aczkolwiek nigdy się nie zajmowałem rzeczami, na które nie mam wpływu. Na to nie mam. Będziemy obserwować, zobaczymy, co nam los przydzieli. My na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach. Jak bardzo starczy nam umiejętności, jakości, jak silny będzie to przeciwnik, jak to będzie weryfikował, to już, tak jak powiedziałem, nie są rzeczy, na które mamy wpływ.



Pamięta pan rywalizację z Rio Ave i później z Gent, jeszcze, kiedy był pan asystentem trenera Janusza Mamrota. On wtedy powiedział, po tych meczach - to pokazało nam, jak intensywna i jak różna jest gra w europejskich pucharach od polskiej Ekstraklasy. Z całym szacunkiem, właśnie Portugalczycy i Belgowie pokazali, że tu trzeba być naprawdę bardzo dobrze przygotowanym, ale też trzeba mieć odpowiednio szeroką kadrę. 

Od 19 lipca, może nawet od 13, będziecie praktycznie do końca sierpnia grać co trzy dni. Kibice na razie widzą tylko odejścia z Jagiellonii i każdy zastanawia się, kiedy zaczną się transfery do i jakie to będą transfery. Rozumiem, że zdradzi pan teraz parę nazwisk. 



Tak, oczywiście. Mam przygotowaną kartkę, wszystko przeczytam... Zdajemy sobie sprawę też z okresu, w który wchodzimy i odpowiedzialności, która na nas spada, ale też chcemy zachować rozwagę i spokój, działać według planu. Ten plan mamy. Czasami na pewne rzeczy trzeba poczekać. To też nie jest takie proste, by osiągnąć porozumienie, bo jest wiele płaszczyzn, na których trzeba znaleźć tę nić porozumienia i też znaleźć odpowiednich piłkarzy, którzy pasują przede wszystkim nam do koncepcji. Oprócz tego, że to ma być dobry zawodnik, to jeszcze jest wiele innych rzeczy, które chcemy, żeby się zgadzało. 

Ten proces trwa, on oczywiście jest bliżej końcowi, że tak powiem. Ci zawodnicy zaraz zaczną się pojawiać, ale dopóki nie będzie podpisu, dopóki klub nie wystosuje oficjalnego komunikatu, to ja też oczywiście żadnych nazwisk podać nie mogę, bo raz, że nie wypada, a dwa - rynek nie śpi i nie chce nam tutaj tematu spalić przed samym końcem.



Pięciu zawodników pożegnało się z Jagiellonią. Wszyscy zastanawiają się, czy to jest koniec odejść? Pojawiają się też takie informacje jak zainteresowanie Belgów np. Afimico Pululu, ale gdzieś widziałem chyba opinię dyrektora sportowego czy prezesa Pertkiewicza, że nie jesteśmy zainteresowani sprzedażą czy wyprzedażą w Jagiellonii. 



To ja się bardzo cieszę, że prezes i dyrektor tak mówią, oczywiście ja jako trener zawsze będę dążył do tego, żeby tę stabilność składu utrzymać i żeby ten zespół tylko wzmacniać, ale też rozumiem to środowisko i rozumiem ten biznes, wiem, jak piłka nożna wygląda już na tym najwyższym poziomie. Dzisiaj jest sytuacja, jaka jest, że zaczynamy z tą kadrą, ja nie mam żadnej innej informacji. 

Mamy przed sobą eliminacje do europejskich pucharów, ale w piłce niczego nie można wykluczyć. Chcemy jak najlepiej się zaprezentować w tych europejskich pucharach i powalczyć o coś fajnego, jakieś kolejne marzenia, ale mówię, w piłce nigdy nie mów nigdy i trzeba być cały czas czujnym i cierpliwym. Zobaczymy, co nam przyniesie życie. 



Na koniec zapytam pana o mecz o Superpuchar. Czy coś wiadomo, czy ten mecz się odbędzie i kiedy się odbędzie? 



Liczyłem, że pan mi coś tutaj dzisiaj powie. Nie wiem... Dla mnie ta sytuacja też jest niekomfortowa, bo jako trener chciałbym już optymalnie zaplanować sobie to przygotowanie do sezonu i wiadomo, że brak tego terminu na dzisiaj utrudnia planowanie, bo nie wiemy, kiedy ten mecz dokładnie będzie. Osobiście uważam, że jedyną możliwą i właściwą datą to jest ten weekend 13-14 lipca, chyba bardziej ten niedzielny termin. Zawsze tak było, że ten Superpuchar jest rozgrywany tydzień przed ligą. 

Raz, że jest to naturalna kolej rzeczy, bo każdy pamięta, jest na świeżo z mistrzem Polski, zwycięzcą Pucharu Polski, druga sprawa jest też taka, że każdy inny wcześniejszy termin całkowicie rozbija przygotowania drużyny do sezonu, bo jesteśmy w trakcie obozu, w trakcie okresu przygotowawczego, w którym nie trenuje się tak jak w okresie startowym, nie przygotowuje się pod konkretny mecz, a Superpuchar to jest mecz o trofeum, jakby na to nie patrzeć i nie można go traktować jako gry towarzyskiej, jako meczu kontrolnego. Jest to element przygotowań, w którym chcemy powalczyć o zwycięstwo i wygrać, więc liczę na to, że to się szybko rozwiąże, bo chcielibyśmy już pewne tematy też dopięć ze sparingami, a cały czas musimy czekać. 



Wierzymy, że Polski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzję. 14 lipca to być może będzie ten termin. Naszym gościem był trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.



| red: gl, zmj, sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Gość Krzysztof Ługowski - 4.04.25

mjr Krzysztof Ługowski

szef Sekcji Rekrutacji i Kwalifikacji Wojskowej w Białymstoku
3.04.2025

Na Chorten Arenie w Białymstoku rozpoczynają się w piątek (4.04) Wojskowe Targi Służby i Pracy. Czy praca w wojsku jest atrakcyjna? W jakich jednostkach i kto może służyć?

mjr Katarzyna Zdanowicz, 3.04.2025, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz

rzecznik Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
3.04.2025

- Strona białoruska jest nieprzewidywalna i w momencie, kiedy my zabezpieczymy tę granicę w nowe elementy, w nowe środki techniczne to te osoby, które przekraczają nielegalnie granicę, będą wciąż próbowały znaleźć nowe metody jej nielegalnego przekraczania - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz.

ks. Karol Kondracikowski, fot. Sylwia Krassowska

ks. Karol Kondracikowski

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
2.04.2025

- Nie zawsze tę pamięć o Janie Pawle II się podtrzymuje, czasem gdzieś nam umyka. Papież coraz częściej kojarzy się tylko z kremówkami, anegdotami, a przecież zostawił nam 14 encyklik, 14 adhortacji i ogrom świadectwa - mówi ks. Karol Kondracikowski.


Fot. A Tyszkiewicz

Wiesława Burnos i Agnieszka Guzik

wicemarszałek województwa i dyrektor Zespołu Szkół nr 10
1.04.2025

Jak młodym ludziom pomóc w wyborze zawodu, a firmom w znalezieniu nowych pracowników? Czy kształcenie dualne jest na to receptą?

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

ekonomista z Uniwersytetu w Białymstoku
1.04.2025

Rada Polityki Pieniężnej ma zdecydować o wysokości stóp procentowych. - Raczej nie dojdzie do zmiany stopy referencyjnej, która dziś wynosi 5,75 proc. - uważa prof. Robert Ciborowski. Skąd takie przewidywania?

Artur Wiatr, fot. Paweł Wądołowski

Artur Wiatr

dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego
31.03.2025

- Nie wypalajmy traw, nie igrajmy z ogniem. Niczemu to nie służy, a stanowi bardzo duże zagrożenie. Zarówno dla ludzi, jak i dla bardzo unikalnej przyrody Biebrzańskiego Parku Narodowego - apeluje Artur Wiatr.


Natalia Maliszewska, fot. Marcin Mazewski

Natalia Maliszewska

Zawodniczka Juvenii Białystok
30.03.2025

Jeśli chodzi o starty drużynowe, to często pokazywaliśmy, że jesteśmy silni, ale wielokrotnie nie potrafiliśmy tego wykończyć, żeby znaleźć się na podium , jednak na mistrzostwach zagrało wszystko, tak jak powinno. Pokazaliśmy bardzo dobrą dyspozycję mentalną. Wiedzieliśmy, co mamy zrobić, żeby ten medal zdobyć - mówi Natalia Maliszewska.

Koncert PIK&Rock, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Organek

wokalista zespołu Ørganek
29.03.2025

- To jest dla mnie wspaniała, niewiarygodna przygoda i frajda. Każdy koncert to jest święto i ja z przerażeniem odliczam, kiedy te koncerty się skończą, bo w ogóle nie chcę, żeby się skończyły - mówi o trasie koncertowej Ørganek MTV Unplugged wokalista zespołu Tomasz Organek.

Zespół Szeptucha, 28.03.2025, fot. Barbara Sokolińska

Szeptucha

laureaci konkursu Niebieski Mikrofon
28.03.2025

- Niebieski Mikrofon daje szansę na rozwój, na robienie czegoś interesującego. Jest to duże przedsięwzięcie organizacyjne i Radio Białystok sobie z tym bardzo dobrze radzi od wielu lat, a wiemy, że to nie jest proste - mówią muzycy zespołu Szeptucha.


Marek Sakowicz, fot. Sylwia Krassowska

Marek Sakowicz

prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
28.03.2025

Po czterech miesiącach przerwy wraca popularny program Czyste Powietrze. Zainteresowani otrzymaniem dofinansowania na przykład na wymianę źródła ciepła będą mogli się zgłaszać już od najbliższego poniedziałku (31.03).

Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia [wideo]

marszałek Sejmu, kandydat na prezydenta RP
27.03.2025

-  Musimy jasno zajmować nasze stanowisko - z Rosją dealów być nie powinno. Wszystko, co dzisiaj służy Rosji, jakiekolwiek zmniejszanie sankcji, jakiekolwiek płaszczenie się przed Putinem, generuje tylko większe problemy - mówi Szymon Hołownia.

Piotr Maksim, fot. Sylwia Krassowska

MAXIM

laureat konkursu Niebieski Mikrofon
26.03.2025

- Wspierajmy inicjatywę jaką jest Niebieski Mikrofon. To doskonała platforma do tego, żeby zaprezentować coś nowego. To jest Podlaska Marka i warto na nią głosować - mówi Piotr Maksim.


Zbigniew Wojno, fot. Joanna Szubzda

Zbigniew Wojno

prezes PKS NOVA
26.03.2025

Najważniejszym wyzwaniem jest teraz to, by spółka PKS NOVA w tym roku nie przyniosła żadnej straty. Zdaniem prezesa jest to możliwe, mimo podwyżek wynagrodzeń, które pracownicy mają dostać w dwóch turach, począwszy od maja.

Ania Karolska, fot. Sylwia Krassowska

Ania Karolska

laureatka konkursu Niebieski Mikrofon
25.03.2025

- Uważam, że Polskie Radio Białystok już jest Podlaską Marką. Moim zdaniem "Niebieski Mikrofon" jako jedyna inicjatywa ze wszystkich, które są wymienione jako finałowa trójka w kategorii "Kultura" łączy pokolenia, style, trendy, proponuje różnorodność. Ja to bardzo cenię - mówi Ania Karolska.

Anna Kietlińska, 24.03.2025, fot. Barbara Sokolińska

Anna Kietlińska

prezes podlaskiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska
25.03.2025

- Co miesiąc spotykamy się, aby solidaryzować się z Andrzejem Poczobutem, który rzeczywiście nie ugiął się i stał się ikoną niezłomności i ikoną człowieka, który jest absolutnie w zgodzie ze swoimi zasadami i ze swoimi wartościami - mówiła w Polskim Radiu Białystok Anna Kietlińska.


Jacek Brzozowski, 24.03.2025, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski

wojewoda podlaski
24.03.2025

- Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo państwa i jego obywateli. I to nie jest dzisiaj już tylko hasło, które lepiej lub gorzej brzmi. To jest bardzo poważny konkret i bardzo poważne zobowiązanie państwa i jego instytucji do tego, żeby obywatele mieli poczucie bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.

Przemysław Figiel, 22.03.2025, fot. Gabriela Lasota

Przemysław Figiel

gitarzysta, współtwórca zespołu Bright Ophidia
22.03.2025

- Tak się złożyło, że dużo czasu minęło od ostatniej płyty. Nie jest proste godzić wariackie zainteresowanie muzyką niszową z tzw. życiem codziennym. Nie da się co dwa lata wypuszczać świeżych produkcji. Trzeba było czasu, by wszystko ogarnąć - mówi Przemek Figiel

Anna Kraśnicka, Karolina Wierel i Małgorzata Charyton, 11.03.2025, fot. Gabriela Lasota

Anna Kraśnicka, Karolina Wierel i Małgorzata Charyton

22.03.2025

Czy zapanowała ostatnio moda na Podlasie i kulturę podlaską? Co się takiego wydarzyło, że kultura tego regionu ma teraz dobry czas? A może to żaden trend i jedynie zbieg okoliczności?


Janusz Bobik, fot. Joanna Szubzda

Janusz Bobik

dyrektor Biura Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego w Białymstoku
21.03.2025

Zniszczone fotele, krzesła czy szafki. Przy kontenerach na śmieci widać już efekty pierwszych wiosennych porządków. Warto jednak pamiętać, że tego typu odpadów nie wolno wystawiać, kiedy się chce. Trzeba to robić zgodnie z harmonogramem - przypomina Janusz Bobik.

Wojciech Winogrodzki, fot. Joanna Szubzda

dr inż. Wojciech Winogrodzki

wiceprezes Podlaskiego Związku Pracodawców
20.03.2025

- Płaca minimalna, która znacznie przekracza połowę płacy średniej, powoduje oderwanie wynagrodzenia od rzeczywistej wartości i wydajności pracownika. To odbija się na konkurencyjności gospodarki, dlatego że towary czy usługi, które produkujemy, stają się droższe - mówi Wojciech Winogrodzki.

Krzysztof Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Truskolaski

poseł, szef podlaskich struktur Platformy Obywatelskiej
19.03.2025

- Tomasz Frankowski chciał stanąć w szranki o fotel wójta Grabówki. Miał rzeczywiście na to pomysł - mówi Krzysztof Truskolaski.


Lanberry, fot. materiał prasowe

Lanberry (Małgorzata Uściłowska)

piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów
18.03.2025

- Jest jakaś niesamowita magia w waszym regionie, dlatego Białystok pojawił się na mapie mojej jubileuszowej trasy z okazji 10-lecia mojej działalności artystycznej - mówiła w Polskim Radiu Białystok Lanberry.

Katarzyna Todorczuk, fot. Joanna Szubzda

Katarzyna Todorczuk

wójt-elekt gminy Grabówka
18.03.2025

- Tak jak się powiedziało "A" i się dzieliło gminę, tak teraz trzeba powiedzieć "B", brać za to odpowiedzialność i po prostu robić - mówi Katarzyna Todorczuk.

Ania Karolska, fot. Marcin Gliński

Ania Karolska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon
17.03.2025

- Czuję dumę - po raz pierwszy tak namacalnie. Czuję, że to ma sens. Nawet najbliższa rodzina mówiła mi, żebym skupiła się na dzieciach i na pracy, i to robię, ale też "wyrywam" czas dla siebie. I wczoraj właśnie była taka celebracja tego, że warto podążać własną drogą - mówi Ania Karolska.


Marek Tyszkiewicz, 16.03.2025, fot. Dorota Sokołowska

Marek Tyszkiewicz

nowy zastępca dyrektora Teatru Dramatycznego w Białymstoku ds. artystycznych
16.03.2025

Dotychczas można go było zobaczyć w najciekawszych spektaklach Teatru Dramatycznego, m.in. "Makbecie", "Szalonych nożyczkach", "Antygonie w Nowym Jorku" czy "Tschiku". Jest też radnym w Radzie Miasta Białystok. Marek Tyszkiewicz od dwóch tygodni pełni funkcję zastępcy dyrektora Teatru Dramatycznego ds. artystycznych i to on w najbliższych latach będzie decydował, co w teatrze zobaczymy.

Adam Zbyryt, fot. Sylwia Krassowska

Adam Zbyryt

biolog, ornitolog
14.03.2025

W tej książce przeczytamy o ponad 40 gatunkach ptaków, ssaków czy płazów i ich niesamowitych umiejętnościach. "Supermoce naszych zwierząt" to publikacja dla dzieci autorstwa biologa, ornitologa, popularyzatora nauki Adama Zbyryta z ilustracjami rysownika Dawida Kilona.

Daniel Boćkowski, fot. Marcin Gliński

prof. Daniel Boćkowski

ekspert do spraw bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku
14.03.2025

- Jeżeli zasadnicze szkolenie wojskowe ma zakończyć się przysięgą, to ludzie sobie odpuszczą. Wiele osób chce się szkolić, ale niekoniecznie składać przysięgę. Oczywiście rozumiem rząd i sytuację, że nie ma innego wyjścia. To jest szkolenie, które ma przygotować przyszłych rezerwistów - mówi prof. Daniel Boćkowski.


dr Marek Bartoszewicz, fot. Joanna Szubzda

dr Marek Bartoszewicz

mikrobiolog z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
13.03.2025

- Zbyt krótkie stosowanie antybiotyków, niewłaściwe dawkowanie i ich stosowanie bez potrzeby sprawia, że mikroorganizmy rozwijają oporność. W przyszłości może się okazać, że będziemy mieć coraz mniej możliwości skutecznego leczenia infekcji - ostrzega dr Marek Bartoszewicz.

Mirosław Rybałtowski i Izabela Kolecka, fot. Marcin Gliński

Mirosław Rybałtowski i Izabela Kolecka

z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku
12.03.2025

- Na projekt Polska - Litwa dostaliśmy 2 mln euro. Przeszkolimy wspólnie tysiąc osób w ramach medycyny pola walki. W Białymstoku utworzymy Podlaskie Centrum Medycyny Ratunkowej, gdzie nasi ratownicy będą się szkolić w warunkach bardzo zbliżonych do rzeczywistych - mówi Izabela Kolecka.

Czesław Renkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
11.03.2025

- Złożyłem stosowne wyjaśnienia po to, żeby przekonać, że miasto Suwałki nie jest miastem dyskryminującym cudzoziemców - mówi Czesław Renkiewicz.


Andrzej Halicki, europoseł KO, 10.03.2025

Andrzej Halicki

europoseł Koalicji Obywatelskiej
10.03.2025

Musimy przekierować duże środki na regiony przygraniczne, bo one nie tylko muszą się bezpieczne czuć, ale to poczucie bezpieczeństwa musi przywrócić chęć inwestowania, chęć przyjeżdżania.

Szymon Bielonko, 9.03.2025, fot. Barbara Sokolińska

Szymon Bielonko

lekarz rodzinny
10.03.2025

- To poraża, że nie chcemy się badać zawczasu, profilaktycznie. Że wolimy leczyć już powikłania bądź choroby, a nie im przeciwdziałać - mówił w Polskim Radiu Białystok Szymon Bielonko.

Trio "W Dobrym Tonie" (Michał Kamiński, Monika Kamińska oraz Daniel Kamiński), 8.03.2025, fot. Tomasz Kleszczewski

Monika Kamińska, Michał Kamiński i Daniel Kamiński

trio "W Dobrym Tonie"
8.03.2025

Wszyscy pochodzą z Białegostoku i tworzą rodzinę, również muzyczną. Od kilku lat koncertują, ich najnowszy projekt to "Tribute to Wodecki". czyli ich własna interpretacja twórczości Zbigniewa Wodeckiego.


wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Maciej Wróbel, źródło: Polskie Radio Olsztyn/fot. M. Rutynowski

Maciej Wróbel

wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego
8.03.2025

- Nowa ustawa medialna ma inaczej wartościować kwestie wyboru władz mediów publicznych, chcemy, żeby w radach nadzorczych mediów nie zasiadali politycy - mówi wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Maciej Wróbel.

Ewa Grzegorczyk, fot. Sylwia Krassowska

Ewa Grzegorczyk [wideo]

kandydatka na wójta Grabówki
7.03.2025

- Ja i moi radni jesteśmy tymi kandydatami, którzy preferują spokojną politykę. Nie jesteśmy z nikim skłóceni, promujemy politykę dobrego słowa, szanujemy wyborców, szanujemy kontrkandydatów, chcemy z nimi rozmawiać - mówi Ewa Grzegorczyk.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Joanna Zajkowska

podlaski konsultant w dziedzinie epidemiologii
6.03.2025

 - Kleszcze budzi temperatura. Powyżej 7°C budzą się te najstarsze formy, powyżej 10°C najmłodsze. Przez łagodne zimy nie ma szans, że kleszcze wymarzną - mówi prof. Joanna Zajkowska.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok