Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Św. liturgią w cerkwi p.w. świętych Piotra i Pawła rozpoczęły się w Rajsku uroczystości 80 rocznicy pacyfikacji tej wsi. Hitlerowcy w odpowiedzi za ostrzał sowieckich partyzantów samochodu z niemieckimi pracownikami spalili całą wieś i rozstrzelali ponad 140 jego mieszkańców. Rozebrano tez cerkiew. Wieś odżyła dopiero po zakończeniu wojny.
Refleksja poetki z Dniepra Łesi Stepowyczki, która obecnie mieszka w Lublinie, nt. napaści Rosji na Ukrainę.
Pomoc woj. lubelskiego dla Ukrainy w czasie wojny - zastępca marszałka woj. Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski.
Malarka z Chersonia - Mariana Tarisz - żyła przez dwa miesiące pod okupacją rosyjską. Jej ucieczka do Polski prowadziła przez Krym i Gruzję. Miejsce do tymczasowego spokojnego życia i twórczości znalazła na Podlasiu.
Minęło 1000 dni od początku agresji rosyjskiej na Ukrainę.
„Harmoń” z Łosinki od 15 lat jest wizytówką gminy Narew. Zespół prowadzony przez Ukrainkę Marię Paszko ma w swoim repertuarze pieśni ukraińskie.
Z wizytą w województwie podlaskim przebywa kilkunastoosobowa grupa studentów z Ukrainy, którzy biorą udział w programie Study Tours to Poland
O postaci metropolity Dionizego (Waledyńskiego) w kontekście 100-lecia autokefalii Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego opowiada dr Vitali Michalczuk.
Wieś Stołbce w gm. Nurzec - Stacja ma nietypową kolonijną zabudowę na obszarze ok. 25 km kwadratowych.
W programie spotkanie z artystką ukraińską Oleną Sarzhenko oraz członkami zespołu „Werwoczki” z Orli.
Zespół „Teren” z Hoszczy w obwodzie rówieńskim Ukrainy po raz pierwszy wystąpił na Podlasiu wkrótce po swym powstaniu. W naszym regionie koncertował w ostatnich ponad dwudziestu latach kilkakrotnie
Rok temu, 3 listopada 2023 roku, zmarła śpiewaczka ludowa Maria Denisiuk z Kożyna. W programie – wspomnienie o śpiewaczce.
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz