Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy politycy PiS: rząd dotrzymuje obietnic
Chcą pokazywać, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje obietnic. Podlascy politycy PiS w ramach kampanii "Trasa Dotrzymanego Słowa" mówili w środę (7.06) o otwartym kilka miesięcy temu Centrum Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Białymstoku.
Podkreślali, że placówka powstała dzięki dobrej współpracy między samorządem a rządem.
Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki przypomniał, że przez wiele lat nie było takiego miejsca w regionie.
W 2011 roku został zlikwidowany ostatni całodobowy oddział psychiatrii dzieci i młodzieży w naszym województwie. W momencie, kiedy zaczęły się rządy Prawa i Sprawiedliwości doszło do przełomowej decyzji. W ramach zarówno środków z budżetu państwa, jak i też środków, którymi dysponował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, udało się stworzyć Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, żeby nasze dzieci otrzymały pomoc, żeby mogły się tu leczyć - mówił podczas konferencji marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.
Jak dodaje wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, teraz dzieci i młodzież nie muszą szukać pomocy w innych województwach.
Dzieci i młodzież z województwa podlaskiego musiały szukać pomocy w innych województwach. Dzięki dobrej współpracy rządu i marszałka województwa podlaskiego udało się stworzyć to Centrum. Dla nas sektor ochrony zdrowia jest bardzo ważny. Dzięki dobrej współpracy mieszkańcy województwa podlaskiego mogą żyć w coraz lepszych warunkach. To jest naszym celem - żeby to było miejsce do stabilnego, dobrego życia - mówił wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.
Centrum Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych działa przy ul. Wołodyjowskiego w Białymstoku od jesieni. Koszt budowy placówki to około 40 mln zł.
O blisko 6 mln zł zwiększył zarząd województwa podlaskiego dotację dla szpitala wojewódzkiego w Białymstoku na zakup urządzeń do rehabilitacji osób po COVID-19 i na otwarcie oddziału rehabilitacji kardiologicznej – poinformował w piątek (28.04) urząd marszałkowski w Białymstoku. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej, z programu regionalnego.
Żeby dostać się do poradni lekarzy rodzinnych i neurologicznej, działających przy Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy, pacjenci już nie muszą przechodzić przez szpital.
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku i w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy działają od 1 marca dwa kolejne w Podlaskiem Centra Zdrowia Psychicznego - poinformował w środę (1.03) podlaski oddział NFZ.
W czwartek (23.02) będziemy obchodzić Światowy Dzień Walki z Depresją. Szacuje się, że z tą chorobą zmaga się 4 mln Polaków.