Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Hajnówki i okolicznych miejscowości martwią się sytuacją na granicy
Wielu mieszkańców przygranicznych miejscowości obawia się eskalacji konfliktu na granicy.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Ludzie mieszkający w okolicach granicy polsko-białoruskiej z uwagą śledzą medialne doniesienia dotyczące aktualnej sytuacji. Jednym z niespokojnych rejonów jest granica w powiecie hajnowskim.
Mieszkańcy Hajnówki przyznają, że odczuwają niepokój. Jak mówią, na ulicach miasta widać wiele wozów wojskowych i policyjnych.
Stan wyjątkowy obejmuje ponad 20 miejscowości w powiecie hajnowskim. Nie dotyczy samej Hajnówki, ale przed miastem w wielu miejscach można spotkać punkty kontrolne policji.
Do 12 wzrosła liczba rannych funkcjonariuszy w wyniku wtorkowych (16.11) starć na przejściu granicznym w pobliżu Kuźnicy.
Prokuratura Rejonowa w Sokółce podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa ws. podejrzenia czynnej napaści na funkcjonariuszy policji, SG i żołnierzy - poinformował we wtorek (16.11) komendant główny Policji Jarosław Szymczyk. Jak dodał "w tej chwili trwają na miejscu oględziny".
Białoruskie władze oskarżają polskie służby o próbę bezpośredniej agresji po ataku migrantów na granicy.
Nieznani sprawcy zniszczyli w Sokółce baner poświęcony służbom chroniącym granice polsko-białoruską. Plakat w poniedziałek (15.11) po południu odsłonił podlaski poseł i sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Adam Andruszkiewicz wraz ze Stowarzyszeniem dla Polski.
Na portalu zlomzy.pl we wtorek (16.11) pojawiła się informacja ujawniająca rzekomo tajną decyzję polskiego rządu. Miał ją potwierdzać skan pisma z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.