Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Choroszczy mogą "adoptować" miejskie donice i klomby
Niektóre z nich przez wiele lat stały zapomniane i zaniedbane, teraz wypełnią je nagietki, bobiki i inne rośliny. Mowa o miejskich donicach i klombach w Choroszczy.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W akcję tzw. adopcji ogrodniczej zainicjowanej przez pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Choroszczy mogą włączyć się wszyscy mieszkańcy miasteczka.
Choroszczańska Adopcja Ogrodnicza to akcja mająca na celu zagospodarowanie wolnostojących, zaniedbanych donic osiedlowych. Będzie miało to aspekt edukacyjny i obywatelski. W szczególoności zachęcamy do udziału w niej dzieci, które np. zamiast grzebać w piaskownicy będą mogły pogrzebać w ziemi, posadzić rośliny i mieć później z tego satysfakcję.
- mówi inicjatorka akcji Monika Tekielska Chmielewska z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy
Akcja odbywa się za zgodą choroszczańskiego magistratu i spółdzielni mieszkaniowej.
Wszystkich serdecznie zachęcamy, wystarczy znaleźć wokół siebie jakąś taką zaniedbaną donicę albo klomb, wyrwać niepotrzebne chwasty i zasadzić rośliny, które będą cieszyły nasze oko i cały czas o nie dbać.
- mówi rzecznik burmistrza Choroszczy Urszula Glińska
Od poniedziałku zainteresowani udziałem w akacji będą mogli przyjść do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu po nasiona. Więcej szczegółów o Choroszczańskiej Adopcji Ogrodniczej można znaleźć na stronie choroszcz.pl, stamtąd można też pobrać wzór tabliczki, na której można umieścić informację, kto się danym klombem czy doniczką opiekuje.
Makaron, ryż, mleko czy szynka - m.in. takie artykuły spożywcze znajdują się w paczkach wydawanych najbardziej potrzebującym mieszkańcom Choroszczy. Na taką pomoc mogą liczyć kilka razy w roku, nieprzerwanie od 6 lat.
Specjalny kosz w kształcie serca stanął na Placu Brodowicza w Dniu Ziemi - 22 kwietnia. W nieco ponad miesiąc zapełnił się wielokrotnie. W tym czasie uzbierano 50 worków nakrętek.
To ekologiczna i ekonomiczna propozycja dla mieszkańców gminy Choroszcz. Mogą oni składać wnioski o dofinansowanie na instalację do zbierania "deszczówki".