Radio Białystok | Wiadomości | Sybiracy, aktorzy i wykładowcy czytali "Przedwiośnie" w Muzeum Pamięci Sybiru
"Sybiracy czytają Przedwiośnie" - pod takim hasłem Narodowe Czytanie zorganizowało w tym roku w Białymstoku Muzeum Pamięci Sybiru.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W czwartek (13.09) fragmenty powieści Żeromskiego zaprezentowali pracownicy muzeum, wykładowcy Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku, aktorzy Białostockiego Teatru Lalek oraz sami Sybiracy.
To sposób na zachęcenie do czytania książek - tak o Narodowym Czytaniu mówią bibliotekarze. Dzięki nagłośnieniu akcji i jej popularności, m.in. w mediach społecznościowych, wiele osób sięga po książki.
Dlaczego "Przedwiośnie" ciągle jest aktualną lekturą, w której młodzi ludzie mogą znaleźć drogę do naśladowania? Czym Stefan Żeromski potrafi zaintrygować współczesnego człowieka?
8 września wszyscy czytamy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Tegoroczne Narodowe Czytanie odbywa się w rocznicę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
"Wyruszyli w zimie na statku zdążającym do Carycyna jako dwaj robotnicy, którzy pracowali w kopalniach nafty, a teraz wskutek przewrotów i zawieszenia robót wracają do siebie, do Moskwy" - tymi słowami rozpoczęto Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w Wysokiem Mazowieckiem.