Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy strażnicy miejscy przypominają najmłodszym przepisy ruchu drogowego
Strażnicy miejscy przypominają o przepisach i zachęcają do noszenia odblasków.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
"Bezpieczna droga do szkoły"
Wraz z początkiem nowego roku szkolnego w białostockich placówkach pojawili się strażnicy miejscy. Pracują z dziećmi w ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły". To nie tylko pogadanka o tym, na jakim świetle przechodzimy, czy też, jak zachowywać się, gdy nie ma sygnalizacji świetlnej, ale też zajęcia w terenie.
W środę (13.09) akcja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 44. Jak mówi Marta Kopciewska ze Straży Miejskiej "edukacji nigdy za wiele, a celem akcji jest nauka bezpiecznych zachowań na drodze i propagowanie noszenia elementów odblaskowych".
Warto przypominać zasady ruchu drogowego najmłodszym
Pedagog w SP 44 - Anna Samborska mówi, że wiele dzieci myślami jest jeszcze na wakacjach, dlatego - jeśli nawet znają zasady ruchu drogowego, to warto im o nich przypominać. Jak mówi rzecznik Straży Miejskiej - Joanna Szerenos-Pawilcz białostoccy strażnicy w swoim programie profilaktycznym mają kilkanaście tematów. To - oprócz tych związanych z bezpieczeństwem na drodze, także np. związane z ekologią. Są one dostosowane do wieku dzieci i młodzieży.
Zajęcia skierowane są do przedszkolaków, uczniów podstawówek i gimnazjów. Placówki zainteresowane programami szczegółów mogą szukać na stronie internetowej Straży Miejskiej w Białymstoku.
Dlaczego cytryna jest kwaśna, a krew czerwona? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają wkrótce młodzi studenci w Suwałkach.
Dzieci, do szkół w co najmniej 30 gminach województwa podlaskiego, dojeżdżać będą autobusami PKS Nova.
Zamiast tradycyjnego dzwonka - muzyka. Są też placówki, które całkowicie zrezygnowały z sygnału dźwiękowego wyznaczającego czas lekcji i przerw.
Mieszkańcy powiatu kolneńskiego mogą starać się o bony, które umożliwią zdobywanie nowych umiejętności.
To stres nie tylko dla uczniów, ale też ich rodziców. W województwie podlaskim naukę w pierwszych klasach podstawówek rozpoczęło około 10 tysięcy uczniów.