Radio Białystok | Gość | Ireneusz Mamrot [wideo] - trener Jagiellonii Białystok

Ireneusz Mamrot [wideo]

trener Jagiellonii Białystok

20.05.2019, 08:33, akt. 10:14

"Mogę powiedzieć, że zrobiłem co mogłem i pracowałem bardzo ciężko, współpraca przez te dwa lata układała się naprawdę na dobrym poziomie i z tej współpracy byłem zadowolony" - mówi Ireneusz Mamrot.

Ireneusz Mamrot, Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok, 19.05.2018 fot. Joanna Szubzda
Ireneusz Mamrot, Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok, 19.05.2018 fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Ireneuszem Mamrotem rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Sezon w piłkarskiej ekstraklasie nie zakończył się szczęśliwie dla Jagiellonii Białystok. Porażka 0:2 z Lechią Gdańsk sprawiła, że żółto-czerwoni zajęli w tabeli 5-te miejsce i nie zagrają w eliminacjach Ligi Europy.  W ostatnich miesiącach Lechia stała się prawdziwym koszmarem białostockiej drużyny. Były 3 przegrane w lidze i ta najbardziej bolesna w finale Pucharu Polski. O tym i nie tylko Jerzy Kułakowski rozmawia z trenerem Jagi, Ireneuszem Mamrotem.




Jerzy Kułakowski: Zacznę może żartobliwie, choć pewnie nie wszystkim do śmiechu, że może trzeba było na tacę dać, albo do jakiejś szeptuchy się udać przed meczem z Lechią, żeby czwarty raz w tym sezonie z tą Lechią nie przegrać. No nie idzie, to nie idzie.


Ireneusz Mamrot: Tak, tylko że jeśli mamy być skuteczniejsi w tych spotkaniach z Lechią, bo stwarzamy sytuacje, a nie potrafimy ich wykorzystać, no to tutaj jest nasz problem. Lechia potrafi wykorzystać każdy nasz błąd, mówię o sytuacjach kiedy było 2:0, tylko wcześniej sytuacji klarownej nie miała, ale to nie ma co patrzeć w kierunku Lechii, tylko naszej - mieliśmy na wyciągnięcie ręki ten remis, który by nam Europejskie Puchary dał i ten jeden punkt nam dużo dawał. Nie wykorzystaliśmy szansy, w efekcie jesteśmy niezadowoleni, cieszą się w innych klubach, a tutaj trzeba przeanalizować ten sezon na chłodno, bo teraz są jeszcze duże emocje. 


W przerwie zimowej, kiedy przewaga Lechii Gdańsk nad Jagiellonią Białystok wynosiła chyba 9 punktów i rozpoczęły się te ruchy kadrowe, pomyślałem sobie tak: Jagiellonia godzi się z tym, że w walce o tytuł mistrza Polski nie będzie się liczyć, po to żeby wykorzystać miesiące właśnie na początek przebudowy zespołu, wygrać być może Puchar Polski i w roku stulecia zawalczyć o mistrza. Czy pana myślenie, czy działaczy myślenie było podobne?


Na pewno Puchar Polski był celem, to nie jest tak, że my odpuściliśmy walkę o mistrzostwo Polski, ale uważam, że musiała nastąpić przebudowa tej drużyny. Było wielu zawodników, którzy są coraz starsi, nie w wieku, których nie upoważnia do gry, natomiast w pewnym momencie trzeba szukać zawodników takich, którzy są młodsi i rozwojowi. 

Patrząc na nasze transfery, to w takim optymalnym wieku jest Jesus, czy Arsenić, który jest jako środkowy obrońca jeszcze młody, czy Kostal, czy Kadlec - to są wszyscy młodzi zawodnicy na tyle, że już jakieś doświadczenie mają, będą grali coraz lepiej. Na pewno zimą nie spodziewaliśmy się, że będą te kontuzje, też nie ma co ukrywać, zwłaszcza Jesusa i Kadleca, że przyjdą z kontuzjami. Druga sprawa, gdybyśmy wiedzieli, że Karol nie przedłuży kontraktu - nie było wyjścia i klub miał ostatnie okienko, żeby na nim zarobić dobre pieniądze, to na pewno jeden z napastników by został. O tyle jest teraz lepsza sytuacja, że wiemy gdzie brakuje nam zawodników, którzy podnieśliby jakość.


Powiedział pan po meczu w Gdańsku, że 2-3 transfery dobre i ta drużyna będzie lepsza, ale ja tak sobie myślę, że przynajmniej dwóch napastników trzeba ściągnąć, nie wiem czy nie z dwóch skrzydłowych, nie wiadomo co z bramkarzem. Mnie się tych transferów wydaje trzeba więcej.


W kwestii napastników na pewno ma pan rację, musi być większa rywalizacja, o skrzydłowym myślimy, być może 4, bo tak, jak pan powiedział zwiększyć rywalizację w bramce też, ale to jest kwestia rozmowy już w klubie z prezesami. Jeśli chodzi o napastników to na pewno już trwają poszukiwania, ale wiadomo, że to jest najbardziej taki, przepraszam za wyrażenie, towar pożądany. Napastników szukają wszyscy, ale znaleźć skutecznego nie jest tak łatwo.


Na ten moment bolączką wydaje się być brak zawodników ogranych w kategorii młodzieżowca, tutaj szansę dostał Michał Ozga zagrał nieźle, ale jeżeli jest obowiązek gry w nowym sezonie młodzieżowcem jednym, to już nie widać tutaj takiego kandydata, który by jakościowo nie odstawał.


Nie do końca bym się zgodził. Wiosną zobaczmy minuty Patryka, no to tych minut jest dużo, z kilku wypożyczonych do pierwszej ligi chłopaków, muszą dostać szansę. Już był przygotowany do wejścia Łapiński, natomiast kontuzja Iwana - to zabolało, musieliśmy wprowadzić zawodnika bardziej defensywnego, mimo, że przegrywaliśmy 2:0, wszedł pomocnik, obrońca, ale jest zawodnikiem typowo ofensywnym, więc na pewno ubolewa nad tym, że nie zadebiutował. 


Od kilku miesięcy pojawia się informacja, potwierdzona, niepotwierdzona - trener Ireneusz Mamrot kończy pracę w Jagiellonii Białystok. Zanim zapytam czy to prawda, to zapytam jak to wpływało na to, że wyście musieli z tą informacją ciągle się mierzyć w sezonie ligowym?


Ja sobie z tym na pewno radziłem, natomiast nie jest dobra sytuacja, kiedy o takich rzeczach w szatni się dyskutuje i łatwiej byłoby, gdyby ta sytuacja była wyjaśniona zdecydowanie w którąś stronę, więc na pewno nie jest to łatwy moment, ale zawodnik już wychodzi na boisko, to w tym momencie nie myśli o tym, tylko myśli o jak najlepszym graniu i tutaj to nie mogę nic pod tym względem zarzucić chłopakom. Ta współpraca z nimi przez te dwa lata na pewno się układała naprawdę na dobrym poziomie i z tej współpracy byłem zadowolony. A jak będzie - no ja nie dlatego, że nie chcę panu powiedzieć, tylko po prostu ja nie wiem.


A co powiedział pan chłopakom, kiedy już wychodzili z szatni, wiadomo że ten urlop się zaczyna - do zobaczenia w czerwcu, czy może do zobaczenia gdzieś indziej na piłkarskim szlaku?


To co to jest w szatni - zostaje w szatni. Nie mogę panu odpowiedzieć na to pytanie.


To jaki procent szans daje pan sobie na to, że będzie pan prowadził Jagiellonię w następnym sezonie?


Nie chce pan ustąpić. Naprawdę nie wiem.


A mogę jeszcze jedno pytanie?


Proszę bardzo.


Gdyby pan był prezesem Jagiellonii Białystok, to człowieka, który zdobył wicemistrzostwo Polski i zajął piąte miejsce, był w finale Pucharu Polski, przedłużyłby pan z takim człowiekiem kontrakt, czy nie?


Odpowiem inaczej. Ja mam tę przewagę, że jestem trenerem i trochę inaczej myślę. Natomiast przede wszystkim na chłodno bym ocenił, jak ta praca wygląda, nie sugerował się tylko tym, że w tym roku nie mamy Europejskich Pucharów, przykłady polskich zespołów - wiele jest takich, które po grze w pucharach w następnym sezonie grały o utrzymanie. My, jako Jagiellonia tego uniknęliśmy. Poza tym wiele zespołów, które miały przebudowę też miało spory problem w tabeli. My oczywiście nie jesteśmy w pucharach, ale do końca nie walczyliśmy. Mogę powiedzieć, że zrobiłem co mogłem i pracowałem bardzo ciężko, natomiast moja ocena jest nieobiektywna, więc nie chciałbym tu odpowiadać.


W każdym razie zaufanie popłaca, życzliwość popłaca - najlepszy przykład Waldemar Fornalik i Piotr Stokowiec.


Trener Fornalik dzisiaj jest mistrzem Polski, wielkie gratulacje, przykład Piotrka też. W Jagiellonii przede wszystkim oczekiwania są bardzo duże, czasami brakuje takiej troszkę chłodniejszej oceny, jeśli popatrzymy nawet na budżet. Ja wiem, że ktoś dzisiaj powie, że Piast Gliwice zdobył mistrzostwo Polski, natomiast ja nie życzę im źle, ale uważam, że za chwilę będą mieli problem jeden, bo najlepszych piłkarzy będą tracić, bo tak funkcjonuje nasza piłka. Ktoś gra dobrze, to jest transfer i nie da się od razu zastąpić później jeden do jednego. Oczekiwania są bardzo duże, w następnym sezonie one będą jeszcze większe, bo jest stulecie klubu. Ja sobie zdaje z tego sprawę, ciężko mi coś jeszcze więcej powiedzieć.


To ja na koniec powiem, że nerwów trochę tej wiosny było, ale do zobaczenia w Jagiellonii za kilka tygodni.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




prof. Mirosław Ratkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Mirosław Ratkiewicz

profesor z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
22.11.2024

- Coraz więcej dzikich zwierząt pojawia się w mieście, bo one też lubią "śmieciowe" jedzenie. Lisy, jeże, kuny, ale też większe - jak jelenie sarny, dziki czy łosie przechadzają się ulicami, zaglądają do naszych ogrodów - mówi prof. Mirosław Ratkiewicz.

Marta Kosior-Kazberuk i Mirosław Marczewski, fot. Joanna Szubzda

Mirosław Marczewski i Marta Kosior-Kazberuk

dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i rektor Politechniki Białostockiej
22.11.2024

Erasmus+ kojarzy się głównie z wyjazdami studentów za granicę do partnerskich uczelni, ale nowe Centrum przy Politechnice Białostockiej będzie wspierało w organizowaniu takich wyjazdów nie tylko studentów, ale też uczniów szkół podstawowych, przedsiębiorców czy nauczycieli.

Przemysław Tuchliński, fot. Marcin Gliński

Przemysław Tuchliński

prezes Wodociągów Białostockich
21.11.2024

- Codziennie piję wodę z kranu. Z jednej strony jest ona chlorowana, ale też ozonowana. Jest cały czas monitorowana. Białostocka kranówka jest jedną z lepszych wód, jeżeli chodzi o wodę dostępną w sieci w Polsce. Jest bezpieczną wodą - zapewnia Przemysław Tuchliński.


Tadeusz Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Tadeusz Truskolaski

prezydent Białegostoku
20.11.2024

- Po raz pierwszy dochody Białegostoku sięgną prawie 3 mld 100 mln złotych, a wydatki 3 mld 325 mln zł. Ale wreszcie finanse samorządowe stają na nogi. Zmieniły się zasady finansowania i stąd te wzrosty - mówił w Polskim Radiu Białystok Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski

członek RPP, ekonomista z UwB
19.11.2024

- Nie ma perspektyw na to, żeby stopy procentowe miały być podnoszone w najbliższym czasie, jest perspektywa na obniżkę - mówi Henryk Wnorowski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski

wiceminister rolnictwa
18.11.2024

- Obserwując to, co się dzieje z przepisami unijnymi, że polscy, europejscy rolnicy są coraz bardziej "dociskani" różnego rodzaju wymogami, które muszą spełnić, to ta umowa pomiędzy UE a krajami Mercosur niesie wiele niekorzystnych następstw - uważa Stefan Krajewski.


Sylwia Wesołowska, fot. Monika Kalicka

Sylwia Wesołowska

założycielka i prezes fundacji "Mali Wojownicy", mama wcześniaka
17.11.2024

- Na początku jest strach przed kupieniem łóżeczka, bardzo często staramy się z fundacją, żeby jakiś mały prezencik zostawić w szpitalu i to jest bardzo często pierwsza zabawka dziecka, bo rodzice boją się cokolwiek kupić. Lekarze nie mogą powiedzieć "będzie dobrze", ja jako mama mogę powiedzieć "musi być dobrze" - mówi Sylwia Wesołowska.

Sławomir Kopczewski, fot. Marcin Gliński

Sławomir Kopczewski

prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej
15.11.2024

- Elite League to rozgrywki, które mają za zadanie wyselekcjonować zawodników do starszych reprezentacji, czyli do kadry U21 oraz pierwszej reprezentacji Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski.

Marek Kruk, fot. Sylwia Krassowska

Marek Kruk

z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku
15.11.2024

- Jeżeli okazuje się, że w święta nie ma zakupów, nikt ich nie potrzebuje, to w porządku. Niech Wigilia będzie dniem wolnym. Ale jeśli ludzie chcą mieć świeże produkty, to pozwólmy na to. Niech konsumenci też mają możliwość głosowania - mówi Marek Kruk.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
14.11.2024

- Ale to byłaby piękna historia, gdybyśmy mieli prezydenta kraju z Białegostoku. Szymon Hołownia położył na stół swoje nazwisko i powiedział: sprawdzam, idę w tych wyborach - mówi Maciej Żywno.

Cezary Tomczyk, fot. Sylwia Krassowska

Cezary Tomczyk [wideo]

wiceminister obrony narodowej
13.11.2024

- Koncentrujemy się na tym, żeby Tarcza Wschód powstawała na terenach, które należą do Skarbu Państwa. Jeżeli gdzieś będą jakieś jednostkowe przypadki, że trzeba będzie kupić kawałek ziemi, to po prostu będziemy to robić. Chcemy to zrobić w pełnym dialogu z lokalnymi samorządami, a co najważniejsze z mieszkańcami - mówi Cezary Tomczyk.

Jacek Brzozowski, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Brzozowski

wojewoda podlaski
12.11.2024

- Tarcza Wschód to projekt inwestycji w pokój. Ma za zadanie stworzyć działania oraz system zabezpieczeń chroniący państwo i jego obywateli. To nie jest tak, że państwo polskie po to, żeby, stworzyć Tarczę Wschód, wywłaszczy, czyli pozbawi własności prywatnej ludzi żyjących na danych terenach - mówi Jacek Brzozowski.


Robert Sadowski, fot. Sylwia Krassowska

Robert Sadowski

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
11.11.2024

- Żyjemy w wolnym, niepodległym kraju. Ta data jest bardzo radosna. Powinniśmy być dumni z tego i o tym pamiętać - mówi Robert Sadowski.

Fot. A. Tyszkiewicz

Artur Dwulit

prorektor ds. białostockiej Filii Akademii Teatralnej, reżyser i scenarzysta muzycznego widowiska "Sztambuch syberyjski - exodus”
10.11.2024

- "Sztambuch syberyjski - exodus”, który pojawi się na antenie Polskiego Radia Białystok, opowiada o ludziach, którym udało się wyrwać ze szponów sowieckiej opresji i agresji, którzy poszli z generałem Andersem walczyć o wolność naszego kraju - mówi Artur Dwulit.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
9.11.2024

- W poniedziałek, 11 listopada o 14:00 wystartuje bieg na 1918 metrów. Przygotowaliśmy taki symboliczny dystans. I on się cieszy bardzo dużym powodzeniem - mówi Grzegorz Kuczyński.


Łukasz Prokorym, fot. Sylwia Krassowska

Łukasz Prokorym

marszałek województwa podlaskiego
8.11.2024

- Obecnym władzom województwa podlaskiego bardzo zależy na tym, żeby pas startowy na białostockich Krywlanach został jak najszybciej uruchomiony - mówi Łukasz Prokorym.

Piotr Czeczot, fot. Sylwia Krassowska

Piotr Czeczot

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
7.11.2024

- Ukraina i Bliski Wschód to są dwa tematy geopolityczne, które są istotne z punktu widzenia Europy, jak i bezpieczeństwa Polski. Donald Trump stanowczo wskazywał, że te konflikty zakończy bardzo szybko. Mówił wprost, że zadzwoni do Władimira Putina i ustali z nim warunki - mówi Piotr Czeczot.

fot. Marcin Gliński

prof. Daniel Boćkowski

z Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
6.11.2024

- Europa będzie musiała w końcu wziąć odpowiedzialność sama za siebie. Prezydentura Trumpa plus wojna na Ukrainie mogą w końcu doprowadzić do sytuacji, w której zaczniemy realnie budować zdolności do działania, odstraszania i zdolności swojego przemysłu obronnego - mówi prof. Boćkowski.


Jacek Sasin, fot. Joanna Szubzda

Jacek Sasin

poseł, nowo wybrany szef podlaskich struktur PiS
5.11.2024

- Liczy się co innego niż wewnętrzne rozgrywki, które muszą być wygaszone, ponieważ mamy bardzo poważne wyzwania, które stoją przed naszym regionem i krajem. Przeciwnicy nie są we własnych szeregach tylko poza nimi - mówi nowo wybrany szef PiS w Podlaskiem.

Tomasz Kleszczewski, Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Kleszczewski, Andrzej Bajguz i Marcin Kozłowski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
4.11.2024

Startujemy z szóstą edycją Muzycznej Nagrody Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon". To coroczna, najważniejsza nagroda dla podlaskich twórców - tych młodych i tych już nieco bardziej doświadczonych, zawodowych i amatorów, zespołów i solistów.

Marek Masalski, fot. Marcin Gliński

Marek Masalski

zastępca prezydenta Białegostoku
4.11.2024

- Podwyżka opłat za parkowanie ma służyć temu, aby udrożnić miejsca, by był większy ruch na parkingach, by kierowcy pozostawiali samochody na krótsze okresy. Niektórzy np., widząc większą kwotę do opłaty, mogą np. przyjechać autobusem do centrum miasta, a niekoniecznie samochodem - mówi Marek Masalski.


Andrzej Lechowski i Dorota Sokołowska, fot. Sylwia Krassowska

Andrzej Lechowski

pisarz, pasjonat historii regionalnej i prasy międzywojennej
3.11.2024

Charyzmatyczny Andrzej Lechowski i Polskie Radio Białystok zapraszają na spacer tropem ludzi, którzy tworzyli historię miasta. Razem ze Słuchaczami zapalimy świeczkę pamięci na grobach 11 białostoczan. Najbardziej zasłużeni spoczywają na "białostockich Powązkach", czyli Cmentarzu Farnym.

Michał Kielak, fot. Marcin Gliński

Michał Kielak

muzyk, harmonijkarz, przez wiele lat związany z Kasą Chorych
2.11.2024

- Czuję się teraz pogodnie, dobrze na duchu i taka jest ta płyta - mówi o swoim nowym, trzecim solowym albumie "Keys in my pocket" Michał Kielak.

Adam Musiuk, fot. Marcin Gliński

dr Adam Musiuk

podlaski konserwator zabytków
1.11.2024

- Większość nagrobków, które są wpisane do rejestru zabytków, nie ma dzisiaj opiekunów. Bo potomkowie wyjechali, zmarli, nie ma ich. Jeżeli my jako społeczeństwo nie zaopiekujemy się tymi cmentarzami, nagrobkami, naszą historią, to niestety mogą one zniknąć - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Adam Musiuk.


Monika Baczar, fot. Marcin Gliński

Monika Baczar

naczelnik Oddziałowego Biura​ Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Białymstoku
31.10.2024

Od kilku lat Instytut Pamięci Narodowej oznacza i odnawia groby weteranów walk o Wolność i Niepodległość Polski.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Marcin Gliński

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
31.10.2024

- Zabezpieczanie dróg zaczęło się dziś rano, a potrwa do późnych godzin wieczornych w niedzielę. Najwięcej funkcjonariuszy oczywiście będzie pracowało w rejonach dużych nekropolii, ale policjanci będą też obecni na drogach. Będą regulować ruch - mówi podinsp. Tomasz Krupa.

Krzysztof Wierzbicki, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Wierzbicki

przewodniczący podlaskiego oddziału Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów
30.10.2024

- Praktycznie co roku jest taki problem, że policja jako formacja jest niedoszacowana. Pomijam już sprawy uposażeń indywidualnych - w policji mamy problem ze sprzętem. Tego problemu nie ma w straży granicznej czy straży pożarnej. Największy problemem są pojazdy. - mówi Krzysztof Wierzbicki.


Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski

były policjant, ekspert ds. bezpieczeństwa
29.10.2024

- Mam nadzieję, że ci kibice zostaną rozliczeni za utrudnianie ruchu. Mamy coraz bardziej nowoczesne i przyjazne stadiony. Większość kibiców to są ludzie uczciwi, uśmiechnięci, którzy przychodzą z rodzinami. Jednak zawsze będzie pewna grupa osób, która krzyczy, że "Klub to my!". Nie, klub to nie kibole - mówi Marek Konkolewski.

Stanisław Wziątek, fot. Renata Reda

Stanisław Wziątek

wiceminister obrony narodowej
28.10.2024

- Skuteczność zatrzymywania migrantów wynosi 95 proc. Jestem przekonany, że wpływ na to ma wiele elementów, w tym także broń gładkolufowa - mówi Stanisław Wziątek.

Wojciech Strzałkowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Strzałkowski

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.10.2024

Cel jest taki sam, długofalowy. My nie mówimy, że co roku musimy być mistrzem Polski. Oczywiście, że byśmy chcieli, bardzo. Ale patrzymy długofalowo, stawiając na rozwój Jagiellonii, akademii piłkarskiej, szkolenie jak największej liczby dzieci i młodzieży, by wybrać talenty - mówi Wojciech Strzałkowski.


Jan Kulik, Michał Babik, Piotr Klepacki, fot. Sylwia Krassowska

Jan Kulik, Michał Babik, Piotr Klepacki

muzycy z zespołu Oversleep Academy
26.10.2024

Oversleep Academy to zespół z Białegostoku, który powstał na gruzach Acoustic Vapes, potem przekształcił się w Five Stages of Grief. Muzycy łączą styl emo z jazzem. Ta nieoczywista mieszanka daje unikatowe brzmienie.

Agnieszka Rzosińska, źródło: bialystok.pl

Agnieszka Rzosińska

dyrektor Departamentu Urbanistyki i Architektury w Urzędzie Miejskim w Białymstoku
25.10.2024

Mieszkańcy Białegostoku mogą wziąć udział w tworzeniu planu ogólnego miasta poprzez składanie wniosków do końca października. Wnioski mogą dotyczyć ogólnych kwestii, takich jak funkcja zabudowy lub przeznaczenie terenów zielonych. Uwagi te zostaną uwzględnione w projekcie planu, który później zostanie poddany publicznym konsultacjom - przypomina Agnieszka Rzosińska.

Paweł Buszko, 19.10.2024, fot. Piotr Pietruczuk

Paweł Buszko

korespondent Polskiego Radia do spraw Ukrainy
24.10.2024

- Ukraina, żeby zwyciężyć, potrzebuje więcej broni, większego wsparcia i przede wszystkim poczucia, że nie dojdzie do "koncertu mocarstw" - mówił w Polskim Radiu Białystok korespondent Polskiego Radia Paweł Buszko.


Mariusz Stępień. fot. Joanna Szubzda

Mariusz Stępień [wideo]

przewodniczący "Solidarności" pracowników Poczty Polskiej w woj. podlaskim
23.10.2024

Pracownicy Poczty Polskiej opowiedzieli się w referendum za strajkiem. - Chcielibyśmy konkretnych decyzji ze strony zarządu, planu rozwoju Poczty i oczywiście zmniejszenia redukcji zatrudnienia i zwiększenia wynagrodzenia.

Ewa Bończak-Kucharczyk, fot. Joanna Szuzbda

Ewa Bończak-Kucharczyk

pełnomocnik do spraw utworzenia gminy Grabówka
22.10.2024

- Urząd Gminy Grabówka będzie działał od nowego roku, natomiast to, czy można będzie od ręki załatwić wszystkie sprawy, to będzie zależało od tego, jacy pracownicy Urzędu Miejskiego w Supraślu zostaną przekazani przez burmistrza - mówi Ewa Bończak-Kucharczyk.

Mariusz Madejczyk, fot. Joanna Szubzda

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody podlaskiego do spraw informatyzacji
21.10.2024

Mimo apeli, kampanii społecznych i akcji edukacyjnych wielu z nas wciąż pada ofiarą oszustów. I nie dotyczy to tylko seniorów. Wśród poszkodowanych są też m.in. ludzie młodzi i przedsiębiorcy.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok