Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Dzięki wdrożeniu jej przepisów ma poprawić się dostępność instytucji publicznych dla wszystkich osób, szczególnie dla starszych i z niepełnosprawnościami.
20 września 2019 roku weszła w życie ustawa o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, choć część regulacji zacznie obowiązywać dopiero za jakiś czas, by instytucje mogły się przygotować do jej realizacji.
Chodzi przede wszystkim o zmiany architektoniczne, wyposażenie wnętrz (na przykład w pętlę induktofoniczną, która wspomaga słuch), aranżację przestrzeni (na przykład zainstalowanie specjalnego oznakowania w postaci elementów kontrastowych i wypukłych, map tyflograficznych) czy zapewnienie możliwości skorzystania w dowolnej formie i formacie z treści publikowanych.
W programie rozmawiamy o znaczeniu ustawy o dostępności zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, jak i instytucji publicznych, które mają ją realizować.
W audycji "Bez Barier" m.in. o projekcie "Cicho… sza… w drodze", czyli o spektaklu skierowanym do dzieci ze spektrum autyzmu.
13 listopada to Międzynarodowy Dzień Niewidomych. To okazja, by przypomnieć, że osoby niewidome i słabowidzące są wśród nas.
Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Krzyżewie (pow. wysokomazowiecki) to placówka stosunkowo młoda. ZAZ działał tam - co prawda - już wcześniej, ale dopiero niedawno władze powiatu uznały, że same poprowadzą ten ośrodek, zmieniając przy okazji profil jego działalności. Teraz PZAZ nie tylko daje możliwość pracy i rehabilitacji osobom z niepełnosprawnościami, ale także...
Raz w roku osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i samorządów spotykają się podczas Podlaskiego Konwentu Osób z Niepełnosprawnościami. W ubiegłym tygodniu taki konwent odbył się w Augustowie.
Projekt "Nie Migam się od Ojczystego – edycja 2” to przedsięwzięcie edukacyjno - animacyjne skierowane do grupy 15 osób z niepełnosprawnością słuchu, którego celem była popularyzacja i upowszechnianie wiedzy o języku polskim, budowanie kompetencji językowych, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym, kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i...
Marszałek Województwa Podlaskiego powołał doradcę do spraw przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i pełnomocnika zarządu do spraw osób z niepełnosprawnościami.
Fundacja Avalon przekazała 100 tys. zł na zakup niezbędnych środków i materiałów dla osób z niepełnosprawnościami z obszarów objętych powodzią. Uruchomiła także specjalną zbiórkę przeznaczoną na ten cel.
Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy „Prolog” w Suwałkach została założona w 2015 roku przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów. Szkoła prowadzi zajęcia edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, ale przede wszystkim ma na celu integrację tych osób z otoczeniem.
Za nami igrzyska paraolimpijskie w Paryżu. O nich dziś powiemy, ale też odwiedzimy Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Radość Życia" w Dąbrowie Białostockiej.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska